Skrýt nabídku

english | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality
  • Tisk

Stavba roku 2017 - zvláštní cenu SFŽP ČR získala radnice v Kardašově Řečici

06.10.2017 - Vítězové 25. ročníku soutěže Stavba roku 2017 jsou již známi. Jednu ze zvláštních cen za energetické a ekologické řešení stavby uděloval i Státní fond životního prostředí ČR spolu s Centrem pasivního domu. Získala ji zdařilá rekonstrukce radnice v Kardašově Řečici.

Klasicistní budova radnice a knihovny je ukázkovým příkladem toho, že i z téměř dvě stě let staré stavby se může stát díky správně řešenému projektu moderní, uživatelsky komfortní a energeticky velmi úsporná budova. Porota ocenila především efektivní řešení vnitřních dispozic s využitím řady zajímavých technických i designových detailů, které podařilo uskutečnit jen s minimálními změnami exteriéru, jenž si tak zachoval svůj původní vzhled.

Budova v Kardašově Řečici s náskokem vyhrála i u veřejnosti a stala se také jednou z pěti projektů, které si odnesly letos ocenění Staveb roku. Cenu předal zástupcům města ředitel SFŽP ČR Petr Valdman na slavnostním vyhlášení, které proběhlo 5. října 2017 v Betlémské kapli.

Výsledky 25. ročníku soutěže vyhlásila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je současně i organizátorem celé akce.

Stavba roku 2017 - radnice Kardašova Řečice - pohled 1

Stavba roku 2017 - radnice Kardašova Řečice 2 - předsálí

Stavba roku 2017 - radnice Kardašova Řečice - kancelář starosty

Zdroj: archiv soutěže Stavba roku Hlavní menu


Partneřiinfo@ekoobec.cz web@ekoobec.cz marek.novotny@ekoobec.cz roman.tyce@ekoobec.cz lenka.telickova@ekoobec.cz