Skrýt nabídku

english | RSS


Právě se nacházíte: Aktuality
  • Tisk

Program pro vítěze ocenění Zelená stuha a Zelená stuha ČR

17.07.2009 - Dne 22. června 2009 podepsal ministr životního prostředí Dodatek č. 1 k Přílohám I Směrnice Ministerstva životního prostředí č. 13/2006 o poskytování finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR platným od 1. listopadu 2008.
Tímto dodatkem se v rámci národních programů Státního fondu životního prostředí ČR vyhlašuje "Program pro vítěze ocenění Zelená stuha a Zelená stuha ČR - péče o zeleň a životní prostředí."

Cílem programu je poskytnutí finančního ocenění vítězům krajských kol soutěže Vesnice roku (ocenění Zelená stuha) a vítězi celostátního kola soutěže Zelená stuha ČR (ocenění Zelená stuha ČR v rámci celostátní kola soutěže Vesnice roku) v souladu s platnou dohodou se Spolkem pro obnovu venkova ČR a Memorandem o spolupráci mezi Ministerstvem životního prostředí ČR a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR na zlepšování životního prostředí v intravilánech obcí.

Základní podmínkou pro výběr akcí k poskytnutí podpory je, aby navržená opatření byla prováděna v souladu s daným venkovským prostředím a realizace opatření a projektů vedly ke zlepšení celkového stavu veřejných prostranství, přírodních prvků a zeleně v obci tak, aby byl zachován, či obnoven celkový ráz venkova.
U environmentálních vzdělávacích projektů je podmínkou, aby realizované projekty vedly k zapojení dětí, mládeže i ostatních občanů do ekologických aktivit, případně do péče o zeleň, přírodní prvky a celkový obraz obce.

Přílohy I Směrnice MŽP č. 13/2006 o poskytování finančních prostředků ze SFŽP ČR
Dodatek č. 1 k Přílohám I Směrnice MŽP č. 13/2006 
Žádost o podporu - formulář pro žadatele


Zelená linka

Akce a pozvánky

22. 1. 2018 - 25. 1. 2018
Kam za teplem? Na výstavu Infotherma 2018

S financováním ekologického vytápění poradíme na infostánku SFŽP ČR.

8. 2. 2018 - 10. 2. 2018
Buďte aktivní, navštivte FOR PASIV

Načerpáte inspiraci a dozvíte se, jak ušetřit s dotací Nová zelená úsporám.

26. 1. 2018 - 27. 4. 2018
V regionech poradíme na výstavách Stavíme, bydlíme

Nenechte si ujít cyklus přednášek Žijte lépe a levněji s našimi dotacemi.

» Archiv akcí a pozvánek


Hlavní menu


Partneřiinfo@ekoobec.cz web@ekoobec.cz marek.novotny@ekoobec.cz roman.tyce@ekoobec.cz lenka.telickova@ekoobec.cz