Skrýt nabídku

english | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality

Aktuality

Priorita představuje chytré hospodaření s vodou v ČR

19.05.2016
Květnová Priorita je zaměřena na problematiku hospodaření se srážkovou a odpadní vodou v České republice. Na více než deseti stranách popisuje současný stav, který ukazuje na dlouhodobou neudržitelnost odvádění většiny srážkové vody do kanalizačních systémů.

Seminář NZÚ zaměřený na bytové domy v Praze

11.05.2016
Státní fond životního prostředí ČR zve všechny zájemce o úspory energií, zateplení nebo změny způsobu vytápění v bytových domech na seminář, který se uskuteční 19. května na Úřadě městské části Prahy 8.

Zapojte se do kampaně „Evropa v mém regionu 2016“

09.05.2016
„Europe In My Region"- tak se jmenuje kampaň Evropské komise, jejímž cílem je motivovat občany, aby objevovali a dozvídali se více o projektech, které v jejich okolí financuje Evropská unie. Letos poprvé se veřejnost může zapojit do čtyř různých typů aktivit, kterými jsou dny otevřených dveří, honba za pokladem, fotosoutěž a blogerská kampaň.

Nová zelená úsporám významně podporuje české stavebnictví

06.05.2016
Program Nová zelená úsporám po dobu svého trvání (r. 2020) spolu s investory „napumpují" do českého stavebnictví cca 80 mld. Kč. Na 6,7 tis. rodinných domů po celé republice, zejména v Moravskoslezském, Středočeském a Jihomoravském kraji a pražských bytovek jen za r. 2015 podalo žádost v rámci programu Nová zelená úsporám.

Prezentace ze seminářů o chytrém hospodaření s vodou

05.05.2016
Na webových stránkách jsme zveřejnili prezentace z odborných seminářů „Chytré hospodaření s vodou - možnosti finanční podpory", které pro obce a města připravilo Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR.

Přes 2,1 miliardy korun z EU na ochranu proti povodním a na lepší využití odpadů Tisková zpráva

04.05.2016
Ministerstvo životního prostředí schválilo 393 projektů zaměřených na vybudování či zlepšení zařízení pro sběr, třídění a úpravu odpadů, na odstranění starých ekologických zátěží a protipovodňová opatření. Žadatelé z řad obcí, měst, dobrovolných svazků obcí, ale i krajů, správců toků či podnikatelských subjektů si tak rozdělí z prostředků Operačního programu Životní prostředí 2014-2020 dotaci 2,1 miliardy korun.

Hodnocení projektů na odstranění zápachu a obnovu vodních ploch z Národního programu Životní prostředí začalo

03.05.2016
Státní fond životního prostředí ČR ukončil příjem projektových námětů v první letošní výzvě Národního programu Životní prostředí. Ta byla zaměřena na projekty vedoucí k odstranění zápachu z průmyslových podniků. K 30. dubnu skončil i příjem žádostí o podporu na vodohospodářská opatření v desáté výzvě téhož programu. Celkem si žadatelé řekli o dotaci přes 115 milionů korun.

O projekty na chytré hospodaření s vodou je zájem. Poslední seminář k nim proběhne na pražském magistrátuTisková zpráva

03.05.2016
Jak chytře a hospodárně nakládat s dešťovou či splaškovou vodou, o tom i o technologických možnostech bude poslední ze série seminářů, které pro obce a města připravilo MŽP spolu se Státním fondem životního prostředí ČR. Semináře jsou určené pro zájemce o dotaci na tzv. chytré projekty šetřící vodu. Poslední proběhne 4. května na pražském magistrátu.

Podpořte fond v soutěži o nejhezčí nástěnný kalendář

26.04.2016
Hlasujte v soutěži KALENDÁŘ 2016 a podpořte nástěnný a stolní kalendář „Půjdem tudy" Státního fondu životního prostředí ČR. Hlasovat můžete až do 5. května 2016.

Dubnová Priorita je o nových výzvách v OPŽP

25.04.2016
Aktuální vydání Priority přináší informace o nově vyhlášených výzvách v Operačním programu Životní prostředí v režii Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Čtenáři v něm také najdou výběr toho nejdůležitějšího ze seminářů OPŽP, které Státní fond životního prostředí ČR pravidelně pořádá.
Počet nalezených článků 915, zobrazeny články od 91 do 100
<< < ... [5] [6] [7] [8] [9] 10 [11] [12] [13] [14] [15] ... > >>

Zelená linka

Akce a pozvánky

2. 2. 2017 - 2. 3. 2017
Semináře NZÚ v krajích

Stavíte, rekonstruujete? Řekněte si o dotaci. Poradíme vám, jak na to!

» Archiv akcí a pozvánek

null 

Půjčky SFŽP ČR

Priorita 2/2017
 

Kotlíkové dotace


Banner OPLZZ

 

  

Hlavní menu


Partneřiinfo@ekoobec.cz web@ekoobec.cz marek.novotny@ekoobec.cz roman.tyce@ekoobec.cz lenka.telickova@ekoobec.cz