Skrýt nabídku

english | RSS


Právě se nacházíte: Úvodní stránka » Aktuality

Aktuality

Státní fond životního prostředí spustil nové webové stránkyTisková zpráva

13.12.2007
Státní fond životního prostředí (Fond) spustil ve středu 12. prosince nové webové stránky www.sfzp.cz. V měsíci listopadu shlédlo stránky Fondu přes 12 tisíc unikátních návštěvníků, přičemž průměrná návštěvnost za posledních šest měsíců byla téměř 10 tisíc unikátních návštěvníků za měsíc.

Výzva pro dodatečný příjem žádostí o podporu fyzických osob

07.12.2007
Z důvodu pozastavení příjmu žádostí v roce 2006 je umožněno dodatečně požádat o podporu v rámci Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie, a to pro opatření 1.A. Investiční podpora enviromentálně šetrných způsobů vytápění a ohřevu TV pro byty a rodinné domy pro fyzické osoby, včetně ekologické výroby elektřiny pro vlastní spotřebu a 4.A. Investiční podpora vytápění bytů a rodinných domů tepelnými čerpadly pro fyzické osoby.

Budování databáze poradců OPŽP pokračuje

28.11.2007
Velmi sledovaný projekt databáze poradců OPŽP se opět o posunul v realizaci vpřed. Tato aktivita je součástí velkého projektu, na jehož konci by měla být vybudovaná kvalitní poradenská a informační infrastruktura pro OPŽP.

Vodohospodáři se opět sešli v Hradci Králové

28.11.2007
Na každoročně konanou konferenci v Hradci Králové byl letos pozván i náměstek Úseku řízení projektů Petr Valdman.

Cyklus seminářů pro starosty v krajích se spouští

28.11.2007
Během nadcházejících čtyř měsíců bude Státní fond životního prostředí ČR v jednotlivých krajích prezentovat zkušenosti s Operačním programem Infrastruktura - oblasti životní prostředí.

Cyklus seminářů pro starosty začíná

28.11.2007
Během nadcházejících čtyř měsíců bude Státní fond životního prostředí ČR v jednotlivých krajích prezentovat zkušenosti s Operačním programem Infrastruktura - oblasti životní prostředí.

Peníze z EU budou i pro Zdravá města ČR

28.11.2007
Obce a regiony mohou ke svému rozvoji použít i peníze z Operačního programu Životní prostředí.

Plzeňský kraj chce přispět k obnově krajiny a zeleně

28.11.2007
Obec Chanovice spolu se Spolkem pro obnovu venkova Plzeňského kraje a obcí Nečtiny uspořádaly seminář k Programu obnovy venkova, který se konal ve čtvrtek 15. listopadu v zámeckém areálu v Chanovicích.

Programový dokument Operační program Životní prostředí odeslán EK ke schválení

21.11.2007
Programový dokument Operační program Životní prostředí vytváří rámec pro přípravu projektů se zaměřením na zlepšení stavu jednotlivých složek životního prostředí. Dokument byl 15. listopadu 2006 projednán a schválen vládou ČR a 7. března 2007 byl přijat  Evropskou komisí k formálnímu hodnocení. Dne 13. 11. 2007 byl Evropské komisi oficiálně zaslán ke schválení. V souvislosti s odesláním bylo aktuální znění programového dokumentu zveřejněno na webu.

Evropské finance pro čistírny odpadních vod odblokoványTisková zpráva

19.11.2007
Na posledním jednání s Evropskou komisí (EK) ve středu 7. listopadu se ministru životního prostředí Martinu Bursíkovi podařilo po více než tříletých diskusích odblokovat problém se smluvními vztahy, které bránily České republice v čerpání evropských finančních prostředků pro vodohospodářské stavby, především čistírny odpadních vod. Nic tedy již nebrání tomu, aby byl ještě v letošním roce Komisí schválen Operační program Životní prostředí (OP ŽP). „Jedná se o průlomový moment ve financovaní vodohospodářských projektů z evropských peněz," konstatuje ministr Bursík.
Počet nalezených článků 1004, zobrazeny články od 981 do 990
<< < ... [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] 99 [100] [101] > >>


Hlavní menu


Partneřiinfo@ekoobec.cz web@ekoobec.cz marek.novotny@ekoobec.cz roman.tyce@ekoobec.cz lenka.telickova@ekoobec.cz