Skrýt nabídku

english | RSS


Právě se nacházíte: Národní program ŽP » Aktuality

Aktuality

10 milionů mohou obce a města využít na studie proveditelnosti pro zavedení nízkoemisních zónTisková zpráva

05.02.2016
Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR ode dneška přijímá žádosti na podporu zavádění nízkoemisních zón ve městech a obcích Výzvu č. 2/2016 v rámci Národního programu Životní prostředí. Smyslem této podpory z národních peněz je umožnit městům a obcím získat prostředky na expertní analýzu k možnosti zavedení nízkoemisní zóny v dané obci, a to na základě zhodnocení dopadů jejího zavedení s cílem zlepšit kvalitu ovzduší. Obce a města díky ní budou moci lépe informovat veřejnost o přínosech tohoto opatření.

MŽP a SFŽP ČR: Od zítřka si mohou znečišťovatelé zažádat o dotaci na odstranění zápachu provozu nebo na snížení emisí těžkých kovůTisková zpráva

04.02.2016
Ministerstvo životního prostředí přichází s možností řešení pro provozovny a podniky, které obtěžují obyvatele měst a obcí zápachem nebo zamořují životní prostředí olovem, arsenem, kadmiem, niklem nebo rtutí. Od zítřka proto spolu se Státním fondem životního prostředí ČR zahajuje Výzvu č. 1/2016 pro předkládání žádostí o poskytnutí podpory v rámci Národního programu Životní prostředí. Celkem 50 milionů korun z národních peněz půjde zejména na pořízení technologií ke snížení emisí pachových látek nebo vybraných těžkých kovů, tedy na výbavu provozů nad rámec povinností daných evropskou i národní legislativou.

Tři miliardy na projekty energetických úspor veřejných budov z OPŽP a zvýhodněný úvěr Tisková zpráva

08.12.2015
Zejména města a obce mohou významně snížit výlohy za energie ve veřejných budovách. Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR vyhlásilo novou výzvu z Operačního programu Životní prostředí společně s výzvou z Národního programu Životní prostředí.

Státní fond životního prostředí půjčí obcím půl miliardy na kofinancování vodohospodářských projektů Tisková zpráva

13.11.2015
Půjčku od Státního fondu životního prostředí ČR mohou nově získat úspěšní žadatelé o dotaci z Operačního programu Životní prostředí 2014-2020 na kofinancování nákladných vodohospodářských projektů.

5,5 milionu pro držitele krajské či celostátní ceny Zelená stuha. MŽP jim přispěje na projekty zlepšující životní prostředíTisková zpráva

13.10.2015
Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje další výzvu v dotačním programu pro obce s krajským či celostátním titulem Zelená stuha. Na projekty zlepšující životní prostředí nebo na podporu udržitelného rozvoje v těchto obcích dá MŽP celkem 5,5 milionu korun. Příjem žádostí potrvá od 1. ledna do 31. prosince 2016.

Skončil příjem žádostí na rozvoj pro obce v národních parcích a na odstranění ekohavárií a černých skládek

05.10.2015
Státní fond životního prostředí ČR ukončil 30. září příjem žádostí do dotačního programu pro obce a správy národních parků na podporu rozvoje infrastruktury, environmentálního vzdělávání, ekologické dopravy apod. a do dotačního programu na odstranění černých skládek či akutních havarijních stavů nelegálních skladů odpadů, které ohrožují zdraví obyvatel a životní prostředí.

Příjem žádostí na podporu projektů čisté mobility byl ukončen

18.09.2015
Státní fond životního prostředí ČR ukončil příjem žádostí o dotace na podporu osvěty čisté mobility. Zájemci o podporu předkládali své projekty v rámci 2. výzvy Národního programu Životní prostředí od konce května. Po posouzení předložených projektů bude mezi příjemce dotací z prostředků Státního fondu přerozděleno 20 milionů korun.

MŽP podpoří sběr a zneškodnění látek poškozujících ozon. Ministr Brabec na tyto projekty schválil 13 milionůTisková zpráva

03.08.2015
Podepsáním dodatku k ministerské směrnici o poskytování finančních prostředků SFŽP ČR prostřednictvím Národního programu Životní prostředí vyhlásil ministr Brabec Výzvu č. 5/2015 na podporu sběru a zneškodnění látek poškozujících ozonovou vrstvu Země.

MŽP vyhlašuje Výzvu č. 4/2015 na výkupy pozemků ve zvláště chráněných územích. Dá na ně 23 milionů korunTisková zpráva

03.08.2015
Ministerstvo životního prostředí uvolnilo 23 milionů korun z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR na výkupy pozemků ve zvláště chráněných územích. Výše podpory na jeden projekt je stoprocentní.

65 milionů na akutní sanace černých skládek. Ministr Brabec vyhlašuje další výzvu pro kraje a obceTisková zpráva

31.07.2015
MŽP včera schválilo 4 žádosti na sanaci černých skládek z první výzvy se 100milionovou alokací z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR na odstranění černých skládek či akutních ekologických havárií nelegálních skladů odpadů, které ohrožují životní prostředí. Dnes startuje nová výzva, pro kraje a obce je v ní připraveno 65 milionů Kč.
Počet nalezených článků 72, zobrazeny články od 61 do 70
<< < [1] [2] [3] [4] [5] [6] 7 [8] > >>

Zelená linka

Akce a pozvánky

23. 11. 2017
Veletrh dotačních příležitostí

Přijďte a načerpejte informace o dotacích z Operačního programu Životní prostředí.

30. 11. 2017
Semináře pro prioritní osu 4 OPŽP

AOPK ČR informuje o dotačních příležitostech v oblasti ochrany přírody.

» Archiv akcí a pozvánek

 Poradenské centrum NZÚ

Priorita 11/2017Kotlíkové dotace

 
Banner OPLZZ
 

Hlavní menu


Partneřiinfo@ekoobec.cz web@ekoobec.cz marek.novotny@ekoobec.cz roman.tyce@ekoobec.cz lenka.telickova@ekoobec.cz