Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Akce a pozvánky > Detail akce

Setkání plná nové energie Pro moderní Česko

16. 5. 2024 17:30 - 13. 6. 2024 13:00
Pardubice, Litomyšl, Svitavy
Talk show a konference a worshopy plné nové energie pro moderní Česko o dopadech měnícího se klimatu a o možnostech, jak se změnám účinně bránit pomocí moderní energetiky.

Diskuse a následná konference za účasti ministra životního prostředí Petra Hladíka a ředitele Státního fondu životního prostředí ČR Petra Valdmana se zaměří na rozvoj udržitelné a k přírodě šetrné energetiky, na domácí solární elektrárny i ekomobilitu a představí možnosti finanční podpory z Modernizačního fondu a z programu pro rodinné a bytové domy Nová zelená úsporám.

Na akci naváže setkání pro rodinné farmy za účasti ministra zemědělství Marka Výborného v Litomyšli dne 31. května 2024. Účastníci budou moci navštívit unikátní projekt pilotní projekt agrovoltaické instalace, dozví se také novinky o možnosti využití malých bioplynových stanic provázaných s chodem zemědělských farem.

S měsíčním odstupem bude následovat 13. června praktický workshop Pro moderní Česko ve Svitavách. Domácnostem nabídne informace o tom, jak lze nejlépe vybrat tepelné čerpadlo, zateplit si dům či pořídit solární panely na střechu rodinného či bytového domu, a přitom se vyhnout nevýhodným nabídkám. Nebudou chybět ani návody na založení energetického společenství, které může maximalizovat profit z využití obnovitelných zdrojů energie.

Účast je zdarma po předchozí registraci.

Registrace na talk show 16. května 2024

Registrace na konferenci 17. května 2024

Program konference

Více na webu modernienergetika.cz.

Akce probíhají za podpory Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí ČR.