Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Dotace a půjčky > Norské fondy > Aktuality

Norské fondy

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Norské fondy se rozjíždí. Dotační výzva Trolltunga posílí mezinárodní spolupráci na ochraně životního prostředí
04.07.2019
Podpořit vzájemnou spolupráci a výměnu zkušeností mezi Norskem a Českem v oblasti životního prostředí – to je cílem nové dotační výzvy z Bilaterálního fondu, nazvané podle známé norské přírodní atrakce „Trolltunga“. Vyhlásil ji Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí v rámci Programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu. Na tzv. bilaterální iniciativy má připraveno celkem 2,6 milionu korun.
Norské fondy: zveřejňujeme harmonogram výzev a alokací
06.05.2019
V dubnu program Norských fondů oficiálně zahájil svou implementační fázi úvodní konferencí a navazujícím kontaktním seminářem pro zájemce o projekty bilaterální spolupráce. V následujících měsících nás čekají první výzvy programu zaměřené na podporu konkrétních opatření i definování dlouhodobých přístupů proti dopadům změny klimatu, ochranu ovzduší i realizaci inovativních a pilotních projektů v ochraně životního prostředí.
Státní fond životního prostředí ČR zahájil implementaci Norských fondů, žadatelům nabídne 800 milionů korun
10.04.2019
Státní fond životního prostředí ČR oficiálně představil program Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu spolufinancovaný z prostředků Norských fondů. Stalo se tak na zahajovací konferenci v Podolské vodárně v Praze za účasti zástupců českých i norských tvůrců programu.
Norské fondy: Dohoda je uzavřena, může začít příprava projektů
21.02.2019
Na mezinárodní zahajovací konferenci k třetímu programovému období Norských fondů, která proběhla 20. února v Praze, byla mezi Českou republikou a Norskem oficiálně uzavřena Dohoda o programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu. Podpisem dohody program vstupuje do implementační fáze. Vyhlášení prvních výzev programu se očekává v polovině tohoto roku.
Připravujeme kontaktní seminář pro Norské fondy 2014-2021
18.02.2019
Kontaktní seminář pro potenciální žadatele o finanční prostředky a partnery projektů z donorského státu se uskuteční dne 10. dubna 2019 v Praze. Seminář je součástí programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu, který je financován z prostředků Norských fondů 2014-2021.
Přípravy na čerpání z Norských fondů pokračují, představujeme nové video
29.11.2018
Letošní podzim se pro Norské fondy nesl ve znamení příprav základních dokumentů, výměny zkušeností i navazování partnerství. Státní fond životního prostředí ČR uvedl v Bruselu nové video k programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu  a uspořádal workshop v Praze.
Cesta k dotacím z Norských fondů je otevřena. Oblast životního prostředí bude spravovat SFŽP ČR
25.07.2017
Jednou z pěti prioritních oblastí Norských fondů 2014-2021 je program Životní prostředí, ekosystémy a změny klimatu, na který bylo vyčleněno přes 30 mil. eur z celkových 82,325 mil. eur. Program se bude primárně zaměřovat na „měkké projekty v oblasti životního prostředí" např. tvorbu strategií, monitoring, poskytování informací atd.