Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Dotace a půjčky > Norské fondy > Aktuality

Norské fondy

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Startuje již šestý ročník soutěže Adapterra Awards. Představí novou kategorii –⁠⁠⁠ průmysl
20.02.2024
Odstartoval šestý ročník soutěže Adapterra Awards, která oceňuje adaptační opatření na klimatickou změnu. Stejně jako loni vybere odborná porota ty nejlepší z nich v kategoriích Krajina, Sídla, Budovy a speciálně pro letošní rok také Průmysl.
Program Norských fondů představuje úspěšné projekty
13.02.2024
Od vyhlášení první výzvy podpořené z prostředků programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu uplynuly už čtyři roky. Během tohoto období podpořil Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Norskými fondy částkou více než 800 milionů korun přes 165 úspěšných projektů a iniciativ, které se zaměřily na ochranu ekosystémů a biodiverzity, znečištění ovzduší a vod, posílení odolnosti obcí a regionů vůči negativním projevům změny klimatu i rozvoj mezinárodní spolupráce v ochraně životního prostředí.
Informace pro příjemce podpory z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR k finančnímu vypořádání za rok 2023 a finančně platebním kalendářům na rok 2024
05.01.2024
V souvislosti s pravidelnou inventurou pohledávek a závazků a v souladu s ustanovením Smlouvy o poskytnutí podpory vydává Státní fond životního prostředí ČR (dále jen „SFŽP ČR“) příjemcům podpory tyto pokyny k vypořádání poskytnutých prostředků za rok 2023 v rámci Národního programu Životní prostředí, Národního plánu obnovy, Norských fondů, Modernizačního fondu a programu Spravedlivá transformace formou financování předprojektové přípravy strategických projektů z prostředků SFŽP ČR.
Priorita se v prosinci věnuje komunitní energetice i spravedlivé transformaci
04.12.2023
V prosincovém čísle vánoční dárky nemáme, ale třeba obyvatelé Ostravy se aspoň na nějaký mohou těšit – otevřou si ho ale o trošku později než o letošních Vánocích.
Snížení dostupnosti systému AIS SFŽP ČR při použití bankovní identity
24.11.2023
Upozorňujeme žadatele, kteří se do systému pro podání žádostí AIS SFŽP ČR přihlašují přes bankovní identitu, že v sobotu 25.11.2023 od 9:00 do 15:00 hodin může dojít ke krátkodobému omezení přístupu do systému. Důvodem je údržba služby bankovní identity na straně poskytovatele bankovních služeb.
V listopadové Prioritě se dočtete o školách, úsporných památkách i teplárnách
03.11.2023
S barevným podzimem přichází i pestrá nabídka článků v nové Prioritě. Je možné získat dotační podporu pro nově stavěné pasivní školy a školky.
Krátkodobá odstávka systému AIS SFŽP ČR
02.11.2023
Upozorňujeme žadatele, že v termínu od 4. listopadu 2023 od 14.00 hod. do 5. listopadu 2023 do 20.00 hod. nebude možné přihlášení do Agendového informačního systému SFŽP ČR prostřednictvím elektronické identity.
Zelené programy Fondů EHP a Norska hledají nové příležitosti pro mezinárodní spolupráci v ochraně životního prostředí
23.10.2023
Na začátku října se v České republice konal první ročník mezinárodní networkingové konference Green HUB. Státní fond životního prostředí ČR jako zprostředkovatel programu CZ-Environment přivítal zástupce donorských a přijímajících států programů financovaných z Fondů EHP a Norska, včetně velvyslance Norského království. Cílem akce bylo sdílení zkušeností a otevření nových možností pro spolupráci na projektech v oblasti ochrany životního prostředí.
Termín ukončení financování v roce 2023
17.10.2023
S blížícím se koncem roku a s ohledem na časový průběh procesu administrativních kontrol doporučujeme příjemcům podpory s uzavřenou smlouvou o poskytnutí podpory se SFŽP ČR (dále jen „Smlouva“) podávat Žádosti o platbu či Žádosti o uvolnění finančních prostředků průběžně a bez zbytečných odkladů, nejlépe do 11. prosince 2023. V případě oprav chybně podaných žádostí o platbu po tomto termínu již nemůže Fond garantovat proplacení podpory v roce 2023.
Ve finále ocenění Adapterra Awards soutěží 21 nejlepších projektů na změnu klimatu. Hlasujte pro ten svůj
08.08.2023
Soutěž Adapterra Awards hledá nejlepší příklady adaptací na změnu klimatu jako sucho, vedro nebo přívalové deště a shromažďuje je v inspirativní databázi. Díky tomu se tyto příklady dobré praxe mohou realizovat i na dalších místech v České republice.