Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Tiskové centrum > Aktuality

Aktuality

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Světový den vody: Staráme se o to, aby voda v krajině zůstávala a byla co nejčistší
22.03.2018
Na dvaadvacátý březen připadá již tradičně Světový den vody. Připomíná nám vodu jako nenahraditelný zdroj života na zemi, který je nutné chránit, stejně jako je nutné přistupovat šetrně i k jejím zdrojům.
Nová okna, zateplené fasády a střechy. Veřejné budovy prokouknou a obce ušetří
21.03.2018
Na školy, sportovní stadiony, kulturní domy, radnice a desítky dalších veřejných budov se už brzy vrhnou dělníci. Ministerstvo životního prostředí schválilo dotaci 99 projektům z Operačního programu Životní prostředí ve výši 400 milionů korun.
Na stránkách Priority se dočtete o slaměném domě a miliardě pro lepší ovzduší
09.03.2018
Postavit dům není jen tak, stojí to peníze, nervy a čas. Jan Chvátal se rozhodl, že pro rodinu postaví dům ze slámy, který bude zatěžovat přírodu co nejméně. Přinášíme s ním rozhovor, doporučujeme pro devět z deseti budoucích stavebníků.
Nové dotační výzvy z OPŽP nabízí 5,4 miliardy korun
02.03.2018
Úspora energií, sledování kvality ovzduší, předcházení odpadů a protipovodňová opatření – to jsou hlavní témata čtyř dotačních výzev, které čerstvě vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR. Z Operačního programu Životní prostředí na ně dohromady vyhradilo 5,4 miliardy korun z EU. Investice nabídne MŽP převážně veřejnému sektoru, některé z nich ale pomohou i podnikatelům a potravinovým bankám.
“Kotlíkovné“ bude i na půjčku
22.02.2018
Ministr životního prostředí Richard Brabec přivezl do Moravskoslezského kraje další miliardu korun na ochranu ovzduší. Větší část peněz bude Ministerstvo životního prostředí (MŽP) investovat do pokračování kotlíkových dotací v Moravskoslezském kraji.
Pomozte přivézt Čechům další medaili
20.02.2018
Šanci na vítězství má další reprezentant z Česka. Tentokrát ne v olympijském klání, ale v síle svých příběhů a zástupcem není sportovec, nýbrž strom. Téměř 230 let starý ořešák černý z Kvasic na Kroměřížsku soupeří se zástupci dalších 12 zemí o prvenství v anketě Evropský strom roku. Přispět k medaili pro Českou republiku můžete i vy, pro strom s nejsilnějším příběhem hlasujte do konce února na webové stránce www.treeoftheyear.org.
Spouštíme nové weby
13.02.2018
Re-designovali jsme webové stránky Státního fondu životního prostředí ČR, na kterých opět najdete aktuální informace a nabídku dotací v oblasti životního prostředí, pozvánky na semináře a další zajímavé akce. Zároveň spouštíme nový web Národního programu Životní prostředí.
Pasivním domem roku 2017 prorůstá javor
12.02.2018
Přehlídka Pasivní dům má svého vítěze pro rok 2017. Stal se jím rodinný dům Acer Campestre v Českých Budějovicích.
V nové Prioritě představujeme nové dotační výzvy a úspěšné projekty
08.02.2018
V únorovém vydání se dočtete o čtyřech nových dotačních výzvách. Stovky milionů korun jsou připraveny na ochranu přírody a také třeba na zeleň ve městech a obcích. Pokud chcete mít ve vašem okolí hezčí park nebo alej, řekněte si o evropské peníze z Operačního programu Životní prostředí.
Komiks pro všechny topiče je připraven, pořiďte si papírovou či elektronickou verzi
29.01.2018
Topíte v kotli, nebo někoho takového znáte? Pořiďte si úplné vydání komiksu se Smokemanem, hrdinou, který ví, jak správně topit a nebojí se vám to říct. Příběhy Smokemana vycházely na pokračování v časopise Priorita. Teď vám přinášíme kompletní vydání. Můžete si vybrat tištěnou verzi, nebo elektronickou verzi. Obojí je zdarma.