Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Tiskové centrum > Aktuality

Aktuality

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Ministr životního prostředí Petr Hladík představil v Plzni dotace na energetické úspory veřejných budov z Operačního programu Životní prostředí
25.09.2023
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) nabídne v nových výzvách z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) další dotace na úspory energie ve veřejných budovách. Díky tomu školy, nemocnice, obecní úřady a další veřejné budovy získají finanční prostředky na komplexní zateplení, modernizaci vnitřního osvětlení nebo instalaci fotovoltaiky, oznámil dnes ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) na návštěvě Plzeňského kraje.
Vlastníci rodinných domů mohou od zítřka žádat o dotace v Nové zelené úsporám
25.09.2023
V úterý 26. září 2023 v 10.00 hod. spustí Státní fond životního prostředí ČR příjem žádostí o dotace pro oblast rodinných domů. Zájemci mohou požádat o dotační podporu na renovaci svého domu či výstavbu pasivního domu ve standardní Nové zelené úsporám nebo využít nabídku zálohové dotace z podprogramu Oprav dům po babičce.
Novinky v programu Nová zelená úsporám představujeme na veletrhu FOR ARCH 2023
19.09.2023
Státní fond životního prostředí ČR je partnerem letošního mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH. Za účasti ředitele SFŽP ČR Petra Valdmana byl slavnostně zahájen 34. ročník.
Stavebnictví rozhýbou dotace na zateplení: řemeslníci se přeškolují, materiálů je dostatek
18.09.2023
Tuzemské stavebnictví trápí nízký počet zakázek v oblasti výstavby novostaveb. Tolik potřebné oživení přinese masivní rozšíření dotačního titulu Nová zelená úsporám a nová investiční podpora na renovace veřejných budov, financovaná mimo jiné i z Modernizačního fondu. Firmy i řemeslníci se budou moci přeorientovat z výstavby novostaveb na rekonstrukce, po kterých bude zvýšená poptávka. Stavebnictví získá finanční injekci ve výši až 100 miliard korun. Výrobci izolačních materiálů z minerální vlny ubezpečují, že pro všechny zájemce bu...
Příjem žádostí o dotace pro vlastníky bytových domů startuje už zítra
18.09.2023
V úterý 19. září 2023 v 10.00 hod. otevírá Státní fond životního prostředí ČR příjem žádostí o dotační podporu pro majitele bytových domů – fyzické i právnické osoby, SVJ a bytová družstva, obce a veřejnou správu, příspěvkové a obecně prospěšné organizace, nadace, školy a další subjekty.
Varujeme žadatele v programu NZÚ Light před praktikami společností Alpha Solar systems s.r.o. a Národní dotační centrum s.r.o.
08.09.2023
Subjekty záměrně vyvolávají v zájemcích o dotace klamný dojem, že jsou oprávněny jako zástupci Státního fondu životního prostředí ČR nabízet podporu z programu pro nízkopříjmové domácnosti Nová zelená úsporám Light.
Zlepšete své bydlení, spořte na energiích. V září se znovu otevírá Nová zelená úsporám
08.09.2023
Po letní provozně-technické přestávce začne Státní fond životního prostředí ČR opět přijímat žádosti o investiční podporu pro domácnosti z oblíbeného programu Nová zelená úsporám. V úterý 19. září 2023 se příjem žádostí otevře pro vlastníky bytových domů a od úterý 26. září 2023 mohou své žádosti i do nového podprogramu Oprav dům po babičce podávat i majitelé rodinných domů. Nová zelená úsporám tak vstupuje do dalšího programového období a přechází na nový zdroj financování z Modernizačního fondu, který čerpá prostředk...
Zářijová Priorita představuje úspěšné projekty z různých oblastí
05.09.2023
Je tu nové vydání časopisu Priorita. Na začátek přinášíme několik rad ohledně toho, jak se nespálit při výběru kamen a solárních kolektorů. Třeba taková kamna stavěná zkušeným kamnářem mohou skvěle sloužit desítky let.
Jak se nespálit při výběru kamen a solárních kolektorů
10.08.2023
Dvě nová spotřebitelská desatera pro výběr solárních termických systémů a individuálně stavěných kamen dnes představili zástupci obnovitelných zdrojů společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu. Domácnosti v nich najdou rady, jak správně vybírat nový zdroj energie i instalační firmu. Na oba zdroje tepla bude možné už od září žádat o dotaci. Individuálně stavěná kamna jsou do Nové zelené úsporám zařazena vůbec poprvé. Desatera připravili členové Komory obnovitelných zdrojů energie.
Ve finále ocenění Adapterra Awards soutěží 21 nejlepších projektů na změnu klimatu. Hlasujte pro ten svůj
08.08.2023
Soutěž Adapterra Awards hledá nejlepší příklady adaptací na změnu klimatu jako sucho, vedro nebo přívalové deště a shromažďuje je v inspirativní databázi. Díky tomu se tyto příklady dobré praxe mohou realizovat i na dalších místech v České republice.