Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Tiskové centrum > Aktuality

Aktuality

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Upozorňujeme na změnu při přihlášení či založení účtu v AIS SFŽP ČR
14.10.2021
Chystáte se podat žádost o dotaci a pracujete v administračním systému AIS SFŽP ČR? Nově bude systém pro podávání a správu žádosti vyžadovat ověření vaší totožnosti pomocí elektronické identifikace, tzv. edientity. Prokázání eidentity bude také nutným prvním krokem pro přihlášení do tohoto systému.
Zaregistrujte svůj produkt do nového seznamu výrobků a technologií
13.10.2021
Jste výrobce či dodavatel výrobků, materiálů a technologií, které splňují legislativní požadavky pro uvedení na trh České republiky a současně parametry předepsané programem Nová zelená úsporám nebo kotlíkovými dotacemi? Zaevidujte svůj produkt do nového seznamu a usnadněte žadatelům výběr materiálů pro jejich dotační projekty.
Startuje příjem žádostí v Nové zelené úsporám, není kam spěchat, peněz je dost!
11.10.2021
Úderem úterní desáté hodiny se spustil příjem žádostí v další etapě programu Nová zelená úsporám. Program má zajištěny dostatečné finanční prostředky minimálně do roku 2025 s dalším výhledem až do roku 2030, žádosti bude možné podávat kdykoliv v celém tomto období. Majitelé rodinných a bytových domů se tak nemusí obávat, že svoji žádost nestihnou podat včas. Rozhodně se nebude opakovat situace z některých výzev kotlíkových dotací, kdy byl příjem žádostí uzavřen za několik málo minut či dokonce sekund.
Říjnová Priorita je o nových projektech a příležitostech
11.10.2021
V Jesenici u Prahy bydlí stále více lidí a místní škola kapacitně nestíhala. Obec se proto rozhodla postavit novou školu v pasivním standardu, která se otevřela na začátku tohoto školního roku. Je to další z příkladů úsporně provedené novostavby veřejné budovy.
Druhé kolo norské výzvy na inovace v ochraně ekosystémů a biodiverzity je otevřeno
11.10.2021
Státní fond životního prostředí ČR dnes zahájil příjem žádostí do druhého kola výzvy Call-1 Rago, která se zaměřuje na podporu inovativních postupů, realizaci výsledků vědecko-výzkumných projektů a přenos příkladů dobré praxe ze zahraničí. Do druhého kola postoupilo 19 projektových námětů, které mohou získat podporu od 5,2 do 26 milionů korun na aktivity, jejichž cílem je posílení odolnosti ekosystémů a ochrana biodiverzity. Pro žadatele je z prostředků programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu připraveno více než 150 mili...
Do fotovoltaiky jde 71 milionů. Ministr Brabec schválil první projekty z Modernizačního fondu
08.10.2021
Jen dva měsíce uběhly od spuštění prvních výzev z Modernizačního fondu určených na výstavbu fotovoltaických elektráren a 12 úspěšných žadatelů se už může pustit do realizace svých projektů. Jedná se o první schválené dotace z Modernizačního fondu, který sehraje v nadcházejících letech významnou roli v dekarbonizaci ČR.
Obří sumu investic do životního prostředí v nadcházejícím období doplňuje 61 miliardami OPŽP 2021–2027
04.10.2021
Návrh programového dokumentu Operačního programu Životní prostředí 2021-2027 schválila vláda. Do měst a obcí na zkvalitňování životního prostředí tak poputuje v následujících letech zhruba 61 miliard korun z evropských fondů. Nově z nich budou pokryty samostatné kapitoly snižování emisí skleníkových plynů, obnovitelných zdrojů energie a adaptace na změnu klimatu přibližně polovinou plánovaných výdajů. Evropská komise by měla nový OPŽP projednat a schválit dle předpokladů na začátku roku 2022.
Kde je nouze o vodovod nebo stokovou síť, pomůže obcím dalších 750 milionů korun na pitnou vodu nebo odkanalizování
01.10.2021
Oblíbené dotace se vrací. Ministerstvo životního prostředí opět vyhlašuje výzvy na čištění splaškových vod pomocí DČOV a na posílení a vybudování nových zdrojů pitné vody. Rezort tyto nouze zejména malých obcí saturuje dlouhodobě a od roku 2016 tímto směrem poslal téměř dvě miliardy z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR. Výzva na zdroje pitné vody zajistí obcím dostatečné množství kvalitní pitné vody a výzva na výstavbu soustavy individuálních domovních čistíren pomůže tam, kde se z ekonomických nebo technických dův...
Dejte hlas nejlepšímu adaptačnímu opatření letošního roku
30.09.2021
Ve světě vlivem klimatické změny již několik let sílí poptávka po opatřeních, která by zchladila vedrem rozpálená města, svlažila suchou krajinu, bránila erozi půdy či brzdila bleskové povodně. Ani Česká republika nezůstává v tomto ohledu pozadu, jak ukazují finálové projekty soutěže Adapterra Awards 2021, která je podporovaná Státním fondem životního prostředí ČR.
Oblíbená přednáška z veletrhu FOR ARCH ke stažení
30.09.2021
Na veletrhu stavebnictví FOR ARCH 2021 proběhly přednášky s tématem Pokračování programu Nová zelená úsporám. Ředitel odboru řízení a podpory programů Ing. Zbyněk Drbal ze SFŽP ČR přednesl a shrnul informace nejen o stávajícím programu Nová zelená úsporám, ale nastínil také navazující podobu tohoto populárního programu, na který je na energeticky úsporné renovace a stavby domů alokováno z Národního plánu obnovy 11 miliard korun.