Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Dotace a půjčky > Modernizační fond > Aktuality

Modernizační fond

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Zářijová Priorita představuje úspěšné projekty z různých oblastí
05.09.2023
Je tu nové vydání časopisu Priorita. Na začátek přinášíme několik rad ohledně toho, jak se nespálit při výběru kamen a solárních kolektorů. Třeba taková kamna stavěná zkušeným kamnářem mohou skvěle sloužit desítky let.
Ve finále ocenění Adapterra Awards soutěží 21 nejlepších projektů na změnu klimatu. Hlasujte pro ten svůj
08.08.2023
Soutěž Adapterra Awards hledá nejlepší příklady adaptací na změnu klimatu jako sucho, vedro nebo přívalové deště a shromažďuje je v inspirativní databázi. Díky tomu se tyto příklady dobré praxe mohou realizovat i na dalších místech v České republice.
Letní Priorita nabízí porci nových dotací
07.08.2023
Ještě ani nevychladly rozpálené solární panely a máme tu další podporu energetických úspor a obnovitelných zdrojů, kterou může využít každý, kdo má nezateplený rodinný dům. Nyní je možné na kvalitní zateplení, nová okna a dveře, výměnu tepelného zdroje, fotovoltaiku, solární ohřev a mnoho dalšího získat dotaci až milion korun a k tomu různé bonusy.
Odstávka systému pro podání žádostí od dotace AIS SFŽP ČR
30.06.2023
Informujeme žadatele o podporu v dotačních programech SFŽP ČR, že v pondělí 3. 7. 2023 od 7.00 do 7.30 hodin bude přerušen provoz Agendového informačního systému pro podání a administraci žádostí (AIS SFŽP) na webu zadosti.sfzp.cz.
Právě zveřejňujeme: Podmínky dotací v nové etapě programu Nová zelená úsporám od září 2023
02.06.2023
Podpora úsporných opatření bude výhodnější a zmírní se nároky při administraci žádostí. Podstatně se zvyšuje podpora pro optimální zateplení. Státní fond životního prostředí ČR s předstihem informuje o všech změnách a přesných podmínkách pro dotace, které budou platit od září 2023. Zájemci je najdou ode dneška na webu programu Nová zelená úsporám.
Červnová Priorita je do zelena, je o NZÚ a mnoha projektech
02.06.2023
V aktuálním vydání časopisu najdete podrobnosti o novinkách v programu Nová zelená úsporám. Konkrétně o možnosti vyměnit starý plynový kotel za tepelné čerpadlo s dotační podporou. Program bude také výhodnější pro bytové domy, ve kterých žijí nízkopříjmové domácnosti.
Prodlužujeme lhůtu pro podání žádostí o dotace na komunální FVE a zvýšení energetické účinnosti tepláren
02.06.2023
Důležitá zpráva pro všechny zájemce o komunální fotovoltaické systémy a obnovitelné zdroje energie. Prodlužuje se termín pro podání žádostí do dotačních výzev číslo 3/2022 a 4/2022 z programu RES+ a výzvy číslo 1/2022 z programu HEAT Modernizačního fondu. Nový termín je stanoven na 29. září 2023.
Miliarda z Modernizačního fondu pomůže zefektivnit rozvody tepla
26.04.2023
Nová dotační výzva Modernizačního fondu se zaměřuje na sítě dálkového vytápění. Díky jejich modernizaci se ušetří energie a zefektivní přenos tepla. Výzva HEAT č. 1/2023 je určena pouze pro území hlavního města Prahy.
Ministr Hladík: Po první etapě Modernizačního fondu Česko zdvojnásobí výkon fotovoltaiky. V čerpání prostředků na proměnu energetiky jsme evropským premiantem
13.04.2023
Za pouhé dva roky od vzniku Modernizačního fondu rozběhlo Ministerstvo životního prostředí postupnou proměnu české energetiky. Investice do nových obnovitelných zdrojů podporuje pomocí stovek miliard korun z výnosů prodeje emisních povolenek. Modernizační fond pomáhá Česku se zajišťováním energetické bezpečnosti a náhradou fosilních paliv bez finančního zatížení spotřebitelů. Ve využívání prostředků patříme mezi nejúspěšnější země Evropské unie. Důkazem toho jsou stovky podpořených projektů zásadního významu a před Evropskou komisí...
Únorová Priorita popisuje nové dotační výzvy a úspěšné projekty
06.02.2023
Nová ptačí pozorovatelna, zahrada u mateřské školky nebo třeba Plšíkova zahrada. To jsou jedny z mnoha projektů, které vznikají díky dotacím z různých programů v oblasti životního prostředí. Přečíst si o nich můžete v aktuální Prioritě.