Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Dotace a půjčky > Modernizační fond > Aktuality

Modernizační fond

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Chceme být lídry v podpoře českých domácností proti energetické chudobě, shodli se ministři Hubáčková a Jurečka
21.04.2022
Česká republika řeší aktuálně mnoho naléhavých problémů. Jedním z nejpalčivějších je energetická nezávislost a snížení spotřeby fosilních paliv z ruských zdrojů. Dalším je růst cen energií s jeho sociálními dopady. Proto vláda musí podporovat jak energetické úspory, tak i sociálně slabé obyvatele, na které ceny energií dopadají nejvýrazněji.
Nově schválené dotace podpoří malé fotovoltaické elektrárny
20.04.2022
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková schválila dotace šesti desítkám menších fotovoltaických elektráren, které vzniknou díky podpoře z Modernizačního fondu. Je to další krok k energetické nezávislosti a odklonu od fosilních paliv. Se svými projekty uspěli také žadatelé z Národního programu Životní prostředí, Norských fondů a v neposlední řadě také z výzvy zaměřené na projektovou přípravu strategických projektů v uhelných regionech. Celkem se rozdělovalo 686 milionů korun, z toho více než polovina půjde právě do malých sluneč...
Startujeme komunitní energetiku. Modernizační fond nabízí dalších 30 miliard na nové investice
11.04.2022
Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR úspěšně pokračují v čerpání prostředků z více než 150 miliardového Modernizačního fondu, významného zdroje pro přechod ČR z drahých fosilních paliv na čisté bezemisní zdroje energie. Na dubnovém zasedání Investičního výboru Modernizačního fondu, ve kterém zasedají zástupci 13 zemí EU spolu s reprezentanty Evropské investiční banky a Evropské komise, se podařilo obhájit prostředky ve výši téměř 30 miliard korun. Ty umožní financovat další nové oblasti jako výst...
Modernizační fond podpoří výstavbu desítek fotovoltaických elektráren. Ministryně Hubáčková schválila projekty za 3 mld. Kč
16.03.2022
V Česku již brzy vyroste na pět desítek velkých fotovoltaických elektráren, které uspěly v soutěžní výzvě z Modernizačního fondu. Je to další důležitý krok v transformaci české ekonomiky závislé na fosilních palivech na ekonomiku klimaticky neutrální.
Ministryně životního prostředí jmenovala nové členy Rady Státního fondu životního prostředí ČR
15.02.2022
V úterý 23. února se poprvé od říjnových voleb sejde v novém složení Rada Státního fondu životního prostředí ČR. V poradním sboru ministryně pro otázky rozdělování finančních prostředků Fondu do ochrany životního prostředků nově zasedne 10 členů, 8 stávajících zůstává. Předsedkyní Rady Fondu byla jmenována poslankyně Jana Krutáková (STAN).
Finanční vypořádání akce smluvní podpory za rok 2021 a finančně platební kalendář na rok 2022
24.01.2022
V souvislosti s inventurou pohledávek a závazků a v souladu se smlouvou o poskytnutí podpory ze SFŽP ČR byly příjemcům podpory poskytované v rámci  Národního programu Životní prostředí, programů Norských fondů a Modernizačního fondu zaslány závazné pokyny k finančnímu vypořádání smluvní akce za rok 2021 (FV-2021). V případě předepsané podpory na rok 2022 byly také zaslány pokyny k vyplnění finančně platebního kalendáře na rok 2022 (FPK-2022).
Provozovatelé velkých zařízení v EU ETS peníze z Modernizačního fondu pro letošní rok vyčerpali
19.11.2021
Další dotační výzva z Modernizačního fondu - ENERG ETS č. 3/2021, určená provozovatelům velkých průmyslových zařízení v EU ETS na snížení spotřeby energie anebo emisí CO2 a přechodu na čisté zdroje energie, je uzavřena.
Teplárny končí se spalováním uhlí. Pomůže jim 1,4 miliardy z Modernizačního fondu
19.11.2021
Ministr životního prostředí podepsal podporu 1,4 miliardy korun prvním šesti projektům doporučeným Radou Státního fondu životního prostředí ČR z dotační výzvy HEAT 1/2021. Výzva je určena pro menší projekty s cílem zajistit rychlý přechod tepláren na čisté zdroje energie, ze kterých budou vyrábět teplo. Schvalování žádostí o dotace probíhá průběžně, příjem pokračuje až do 14. ledna.
Dotační výzva RES+ č. 1/2021 z Modernizačního fondu je prodloužena
16.11.2021
Pro zájemce o podporu v dotační výzvě RES+ č. 1/2021 máme dobrou zprávu!  Nově je prodloužen termín pro podání žádosti. Nyní je možno žádat až do 28. února 2022!
Financování projektů v režimu rozpočtového provizoria
08.11.2021
Vzhledem k avizovanému neschválení státního rozpočtu a rozpočtu SFŽP ČR na rok 2022 do konce letošního roku bude pravděpodobně pro první měsíce roku 2022 zaveden režim rozpočtového provizoria.