Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Dotace a půjčky > Modernizační fond > Aktuality

Modernizační fond

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Finanční vypořádání akce smluvní podpory za rok 2021 a finančně platební kalendář na rok 2022
24.01.2022
V souvislosti s inventurou pohledávek a závazků a v souladu se smlouvou o poskytnutí podpory ze SFŽP ČR byly příjemcům podpory poskytované v rámci  Národního programu Životní prostředí, programů Norských fondů a Modernizačního fondu zaslány závazné pokyny k finančnímu vypořádání smluvní akce za rok 2021 (FV-2021). V případě předepsané podpory na rok 2022 byly také zaslány pokyny k vyplnění finančně platebního kalendáře na rok 2022 (FPK-2022).
Provozovatelé velkých zařízení v EU ETS peníze z Modernizačního fondu pro letošní rok vyčerpali
19.11.2021
Další dotační výzva z Modernizačního fondu - ENERG ETS č. 3/2021, určená provozovatelům velkých průmyslových zařízení v EU ETS na snížení spotřeby energie anebo emisí CO2 a přechodu na čisté zdroje energie, je uzavřena.
Teplárny končí se spalováním uhlí. Pomůže jim 1,4 miliardy z Modernizačního fondu
19.11.2021
Ministr životního prostředí podepsal podporu 1,4 miliardy korun prvním šesti projektům doporučeným Radou Státního fondu životního prostředí ČR z dotační výzvy HEAT 1/2021. Výzva je určena pro menší projekty s cílem zajistit rychlý přechod tepláren na čisté zdroje energie, ze kterých budou vyrábět teplo. Schvalování žádostí o dotace probíhá průběžně, příjem pokračuje až do 14. ledna.
Dotační výzva RES+ č. 1/2021 z Modernizačního fondu je prodloužena
16.11.2021
Pro zájemce o podporu v dotační výzvě RES+ č. 1/2021 máme dobrou zprávu!  Nově je prodloužen termín pro podání žádosti. Nyní je možno žádat až do 28. února 2022!
Financování projektů v režimu rozpočtového provizoria
08.11.2021
Vzhledem k avizovanému neschválení státního rozpočtu a rozpočtu SFŽP ČR na rok 2022 do konce letošního roku bude pravděpodobně pro první měsíce roku 2022 zaveden režim rozpočtového provizoria.
Velké teplárny dosáhly v dotacích na strop, peníze z Modernizačního fondu jsou pro letošek vyčerpány
04.11.2021
Jedna z prvních dotačních výzev z Modernizačního fondu HEAT č. 2/2021, určená vlastníkům velkých teplárenských soustav k urychlení přechodu na čisté zdroje energie, je uzavřena.
Do fotovoltaiky jde 71 milionů. Ministr Brabec schválil první projekty z Modernizačního fondu
08.10.2021
Jen dva měsíce uběhly od spuštění prvních výzev z Modernizačního fondu určených na výstavbu fotovoltaických elektráren a 12 úspěšných žadatelů se už může pustit do realizace svých projektů. Jedná se o první schválené dotace z Modernizačního fondu, který sehraje v nadcházejících letech významnou roli v dekarbonizaci ČR.
Modernizační fond otevírá další 3 výzvy. 7,4 miliardy korun radikálně sníží emise CO2 v průmyslu.
01.07.2021
Česko sníží svou uhlíkovou stopu. Desítky průmyslových zařízení spadajících do systému obchodování s emisními povolenkami (EU ETS), které v ČR patří mezi největší znečišťovatele z hlediska množství vypouštěného C02 do ovzduší, můžou chystat ekologizaci svých provozů. K dispozici jim jsou tři nově vyhlašované výzvy z Modernizačního fondu, v nichž je připraveno 7,4 miliardy korun.
Revoluce v zelené energetice je tady, do obnovitelných zdrojů MŽP pošle miliardy
31.05.2021
Zájemcům o výrobu čisté energie z obnovitelných zdrojů se otevírá obrovská příležitost. Ministerstvo životního prostředí spouští dotace na výstavbu nových fotovoltaických elektráren. Z Modernizačního fondu na ně vyčlenilo v prvních výzvách 4,5 miliardy korun, peníze ale plánuje postupně přidávat. Podstatné zvýšení podílu čisté energie vyrobené z obnovitelných zdrojů je prioritou České republiky na další desetiletí a právě Modernizační fond bude v této transformaci hrát zásadní roli. V následující dekádě přinese do Česka minimáln...
Modernizační fond se rozjíždí naplno, na transformaci teplárenství z něj i díky MŽP a MPO půjde 6,4 miliardy
26.04.2021
Zajistit rychlý přechod tepláren na čisté zdroje energie, ze kterých budou teplo vyrábět, to je hlavním cílem pilotních dotačních výzev z programu HEAT čerpající peníze z Modernizačního fondu. Tato zásadní transformace Česku přinese čistší vzduch a lidem zajistí i nadále cenově dostupné teplo. Modernizační fond se tak zařadil na první příčku evropských dotačních nástrojů, které jsou na národní úrovni již připravené a mohou začít vyhlašovat první výzvy a přijímat žádosti.