Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Dotace a půjčky > Modernizační fond > Galerie projektů Modernizačního fondu

Galerie projektů podpořených z Modernizačního fondu

 

Vybrat projekty dle

Společnost SG Hydrogen Napajedla ze skupiny Solar Global využívá sluneční energii pro výrobu zeleného vodíku. Fotovoltaické panely na sídle firmy vyrábějí elektřinu, kterou spotřebovává elektrolyzér.
Skupina ORLEN Unipetrol ve svém výrobním závodě v Kralupech nad Vltavou zahájila realizaci rozsáhlé investice zaměřenou na rekuperaci tepla spalin.
Místní se v Kovalovicích v Jihomoravském kraji chodí koupat do přírodního koupacího biotopu, který obec nechala vybudovat. Nově využívá i solární energii.
Obec Čechy na Přerovsku snížila instalací fotovoltaických panelů spotřebu energie v budově obecního úřadu. V něm se nachází kanceláře starostky a účetní, zázemí pečovatelské služby, společenský sál a hasičská zbrojnice.
Zemědělské družstvo Novosedly si pořídilo fotovoltaickou elektrárnu. Fotovoltaické panely jsou instalovány částečně na střechách stávajících budov a částečně na zemi.
Společnost C-Energy Planá, která vlastní energetické zdroje v Plané nad Lužnicí a Táboře, opouští spalování uhlí a přechází na biomasu.
Fotovoltaická elektrárna je umístěna na střechách objektů u golfového hřiště. Vyrobená energie se spotřebovává v budovách golfového klubu, dodávky přebytečné energie jdou do veřejné sítě.
Fotovoltaická elektrárna Dlouhý Újezd 1 v Plzeňském kraji je umístěna na zemi. Energii vyrábí celkem 1850 FV panelů.
Fotovoltaická elektrárna je umístěna na v průmyslové zóně za obcí, v areálu zemědělského družstva u Neumětel.
Fotovoltaická elektrárna ve výrobní firmě. Jedná se o pozemní instalaci, fotovoltaické panely jsou provedeny z tzv. antireflexního skla, které eliminuje odlesky slunce do okolí.