Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Dotace a půjčky > Půjčky od SFŽP ČR

Půjčky od SFŽP ČR

Zvýhodněné půjčky poskytuje SFŽP ČR na kofinancování projektů podpořených z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP).

Výhody

  • Neplatíte žádné úroky, pouze projekty generující příjmy jsou úročeny nízkou sazbou 0,45 % ročně (není-li uvedeno v textu výzvy jinak).
  • Po dobu realizace projektu je vždy půjčka bezúročná.
  • Žádné další poplatky za sjednání půjčky, předčasné splátky či odklady splátek.
  • Splatnost půjčky si můžete zvolit.
  • Půjčku můžete zajistit zástavou nemovitostí, ručením třetích osob, popř. v kombinaci s dohodou o vkladu zástavního práva po dokončení realizace projektu.
  • Jedno kontaktní místo – žádost se vyřizuje společně se žádostí o dotaci z OPŽP.

Kdy můžete žádat o zvýhodněnou půjčku ze SFŽP ČR

Žádat o půjčku můžete současně s podáním žádosti o dotaci z OPŽP nebo dodatečně, nejpozději však ke dni schválení podkladů pro poskytnutí dotace.

Pro koho je půjčka určena

Požádat o půjčku může subjekt, který současně žádá o dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Poskytnutí dotace z OPŽP a prokázání úvěrové způsobilosti jsou základními podmínkami pro poskytnutí půjčky.

Výzva k podávání žádostí o půjčku

Požádat o půjčku můžete v rámci vyhlášené výzvy k podávání žádostí o půjčku. Tato výzva stanoví konkrétní podmínky poskytnutí půjčky (na jaké projekty je možné získat půjčku, výše půjčky, výše úroku, doba splácení atd.).

Jak požádat o půjčku

Žádat o půjčku můžete elektronicky v IS IFN BENE-FILL prostřednictvím elektronického formuláře a zároveň písemně. Pro případné konzultace jsou vám k dispozici finanční manažeři SFŽP ČR. Kontakty


Zkombinovat dotaci se zvýhodněnou půjčkou SFŽP ČR můžete také u některých projektů podpořených z Národního programu Životní prostředí. Informaci o tom, zda tuto možnost nabízíme, u jakých projektů a za jakých podmínek, naleznete v  textu jednotlivých výzev NPŽP.