Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Březnová Priorita je plná dobrých projektů

Březnová Priorita je plná dobrých projektů

09.03.2022
Výzvy nového programového období Operačního programu Životní prostředí budou brzy vypsány a my se v aktuálním čísle Priority věnujeme již úspěšným projektům, které díky podpoře z tohoto programu šetří přírodu i peníze. Nakoukneme například do Tiskárny Ministerstva vnitra. S pomocí dotace prošla budova kompletní přestavbou a díky energetickým opatřením ušetří při provozu více než milion korun ročně.

V malé obci Líský zase dotace pomohly s proměnou středu obce. Náves je nyní hezčí a navíc nakládá efektivněji s dešťovou vodou. Pokud byste chtěli hledat v projektu inspiraci i pro vaši obec, najdete ji v rubrice Úspěšný projekt.

Na řece Smědé je nový rybí přechod, který umožnuje rybí migraci přes dříve nepřekonatelný jez. Díky Povodí Labe se tak další kus řeky proměnil v přívětivější místo pro živočichy.

Říká se březen, za kamna vlezem. O kamnech se v tomto vydání nepíše, ale píšeme o kotlech. Zahájena byla dotační výzva pro kraje, což je prvním krokem k výměně dalších desítek tisíc nevyhovujících kotlů na uhlí v domácnostech. Program bude zaměřen na nízkopříjmové rodiny a seniory, kteří mohou získat až 95% dotaci i zálohu, aby pro ně měla výměna co nejmenší finanční dopad.

V rubrice Zahraničí se dozvíte, že ekoturismus zachraňuje africké gorily, a o pár stránek později, že i alkohol se dá vyrábět ekologicky.

PRIORITA 3/2022 ke stažení >