Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Červnová Priorita se věnuje Norským fondům

Červnová Priorita se věnuje Norským fondům

13.06.2019
Norské fondy se naplno rozjíždějí. Na ochranu českého životního prostředí budou postupně přitékat desítky milionů korun. V Prirotě vám přinášíme přehled o dotačních výzvách, vysvětlujeme, co Norské fondy vlastně jsou a můžete si přečíst i zkušenosti skandinávských kolegů s ochranou životního prostředí. A jak o české přírodě přemýšlí norský velvyslanec v Česku? To se dozvíte z našeho rozhovoru.
Prvosenka nejmenší na hraně Labského dolu Prvosenka nejmenší na hraně Labského dolu, foto: archiv Správy NP Krkonoše

Avšak nejen Norské fondy pomáhají k lepšímu životnímu prostředí. V Česku se zlepšuje vzduch a razantně k tomu přispívají výměny starých kotlů. Žádosti o dotace na výměnu dalších kotlů se jenom sypou, premiantem je v tomto ohledu zejména Moravskoslezský kraj.

Když už stavíte školu, proč ji rovnou neudělat jako školní pomůcku a povzbudit v dětech zájem o přírodu a životní prostředí? To si řekli v Malém Újezdu a vybudovali úžasný prostor pro vzdělávání a výuku dětí v 21. století. Můžeme jen kvitovat slova starosty obce, který doufá, že příklad jejich školy třeba pomůže inspirovat další obce.

Venku udeřila vedra, a tak vám ochlazení zajistí výlet do Tiských skal na Děčínsku. Díky podpoře z Operačního programu Životní prostředí se zde podařilo zkrotit erozi skal.

Zahraniční rubrika vám umožní nakouknout do velrybích stezek, v Technologii se věnujeme odstraňování mikronečistot z pitné vody.

PRIORITA 6/2019