Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Do finále soutěže Adapterra Awards jde 21 nejlepších projektů, hlasujte pro ten svůj

Do finále soutěže Adapterra Awards jde 21 nejlepších projektů, hlasujte pro ten svůj

04.08.2020
Hlasování v soutěži Adapterra Awards o nejlepší nápad, jak připravit česká města a krajinu na projevy změn klimatu, jako sucho, vedra nebo přívalové deště, je spuštěno. Až do konce září můžete vybírat z jedenadvaceti nejlepších českých projektů ozeleňování budov, ochlazování městských ulic nebo navracení vody do krajiny. Pro své favority hlasujte na webu www.adapterraawards.cz.
18_Bratcice_Hospodaření se srážk vodami_03 Dešťová voda z domů a ploch okolo návsi v Bratčicích již neputuje do kanalizace, nově je svedena do dvou jezírek vytvořených ze staré hasičské nádrže. Vodozádržná schopnost se zvýšila o 90 %. Obec tak získala nejen vodu na závlahu, ale i krásný kus přírody k relaxaci obyvatel. Foto: Vojta Herout

Cílem soutěžní přehlídky Adapterra Awards je představit neotřelá technologická nebo přírodě blízká řešení pomáhající přizpůsobit naše města, domy a krajinu klimatické změně. Do letošního ročníku se přihlásilo na osm desítek projektů. Přihlášené projekty pokryly celou škálu adaptačních opatření a byly hodnoceny odbornou porotou podle mnoha kritérií. Do finálového hlasování vybrala porota jednadvacet nejlepších.

Všechna kvalitní opatření se dostanou do inspirativní online databáze nejlepších příkladů z České republiky, ale pouze šest vítězů – v každé ze čtyř kategorií (Volná krajina, Zastavěná území, Pracovní prostředí, Náš domov), vítěz veřejného hlasování o Cenu sympatie a nejlepší projekt na území Prahy – se na jaře 2021 vydá na zahraniční exkurzi. Vítěz sekce Volná krajina navíc získá dar v hodnotě 100 000 korun.

Každý hlasující může ode dneška přidělit dva hlasy nejsympatičtějším finálovým projektům. Online hlasování skončí úderem půlnoci 30. září. V závěrečném týdnu hlasování již nebudou zveřejňovány aktuální počty hlasů pro jednotlivé projekty, aby finále bylo napínavější. Šestice vítězů si svá ocenění převezme 4. listopadu 2020 na konferenci věnované nejlepší praxi v adaptacích na změnu klimatu.

Soutěž pořádá Nadace Partnerství a je podpořena dotací ze Státního fondu životního prostředí ČR.

Hlasujte a vyhrajte zajímavé ceny!

www.adapterraawards.cz