Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Dotace pro obce v národních parcích jsou pryč, peníze lze získat už jen na spolufinancování projektů OPŽP

Dotace pro obce v národních parcích jsou pryč, peníze lze získat už jen na spolufinancování projektů OPŽP

31.01.2019
O dotace na podporu obcí v národních parcích je velký zájem, vyhrazených 100 milionů korun se rozebralo za necelé dva měsíce. Peníze z výzvy číslo 9/2018 je možné získat již jen na spolufinancování nákladnějších projektů z Operačního programu Životní prostředí.
Býškovice_Obnova parku

Od prosince loňského roku mohly obce ležící v národních parcích, správy národních parků, spolky a další subjekty žádat o finance na svůj rozvoj z Národního programu Životní prostředí. Získat mohly až dva miliony korun na lepší vybavenost obcí, modernizaci infrastruktury, rekonstrukci veřejného osvětlení, rozvojové plány či rozmanité environmentální vzdělávací aktivity.

Díky velkému zájmu se ale dotace stihly vyčerpat s velkým předstihem. Na Státní fond životního prostředí ČR dorazilo k 31. lednu 2019 celkem 75 žádostí o dotaci. V tuto chvíli jsou k dispozici  už jen finance, které pomohou s financováním nákladnějších, a s ohledem na ochranu životního prostředí v národních parcích i náročnějších projektů, na něž obce získaly dotaci z Operačního programu Životní prostředí.

Výzva 9/2018