Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Příjem žádostí na nákup vozidel kategorií M2, M3, N1, N2 a SS byl ukončen

Příjem žádostí na nákup vozidel kategorií M2, M3, N1, N2 a SS byl ukončen

20.02.2023
Plánujete pořídit elektromobil nebo vůz na vodíkový pohon pro vaši obec, kraj, neziskovou organizaci či jiný veřejný subjekt? Potom neváhejte a zažádejte si o dotaci co nejdříve. Původní celková alokace 600 milionů korun již byla téměř ze tří čtvrtin vyčerpána a aktuálně zbývá 170 milionů korun, a to jen pro některé typy vozů. Výzva má termín ukončení v polovině prosince 2023, budou-li však alokované prostředky vyčerpané dříve, příjem žádostí bude ukončen.

Dotační výzva 3/2022 financovaná z Národního plánu obnovy se zaměřuje na nákup vozidel s alternativním pohonem – elektromobily, vozidla s vodíkovým pohonem, včetně dobíjecích bodů. U elektrického pohonu mohou žadatelé získat až 300 tis. korun na jeden osobní elektromobil, u vodíkových vozidel a menších nákladních elektrovozidel do 3,5 t je to až 500 tis. korun. Aktuálně je k dispozici už jen 170 milionů korun.

Podpora na vozidla kategorií M2, M3, N1, N2, SS již aktuálně není k dispozici, vyčleněná alokace 200 milionů korun byla vyčerpána. Na zbývající typy vozidel můžete i nadále podporu získat.

Text výzvy Ekomobilita