Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Letní Priorita nabízí porci nových dotací

Letní Priorita nabízí porci nových dotací

07.08.2023
Ještě ani nevychladly rozpálené solární panely a máme tu další podporu energetických úspor a obnovitelných zdrojů, kterou může využít každý, kdo má nezateplený rodinný dům. Nyní je možné na kvalitní zateplení, nová okna a dveře, výměnu tepelného zdroje, fotovoltaiku, solární ohřev a mnoho dalšího získat dotaci až milion korun a k tomu různé bonusy.

Program Nová zelená úsporám je na roztrhání. Od září je připraveno mnoho novinek, a to nejen pro majitele rodinných domů, ale i SVJ a bytová družstva. Přinášíme i přehled nových podmínek platných od září. Energetické úspory mají stále zelenou.

Až horké léto pomine, v mnoha obcích se možná pustí do budování kanalizace a čistíren odpadních vod. Otevře se totiž možnost podávat žádosti právě na odpadovou infrastrukturu. Pro obce je tak určitě každá koruna, která nejde z obecního rozpočtu, dobrá.

Kdo by se chtěl schovat před vedrem, můžeme doporučit jeskyně, kam si člověk snad vždycky musí vzít bundu. Na ochranu jeskyní se podíváme v naší reportáži. Do hlubin země míří i druhá reportáž, tentokrát na Kovárnu.

Věnujeme se i výzvám, které pomohou regionům zasaženým těžbou uhlí. Národní plán obnovy podpoří zadržování vody v krajině. Další novinkou je, že Ministerstvo životního prostředí má nový dotační titul, který propojí hned několik pro životní prostředí příznivých aktivit. Díky němu dojde ke zlepšení cirkulární ekonomiky, zkvalitnění zemědělské půdy a rozvoji kompostáren i bioplynek.

V Prioritě přinášíme i příklady úspěšných projektů, reportáže, texty ze zahraničí a o technologiích.

PRIORITA 07-08/2023 zdarma ke stažení