Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Listopadová Priorita je o pasivních veřejných budovách, chytré síti i první norské výzvě

Listopadová Priorita je o pasivních veřejných budovách, chytré síti i první norské výzvě

11.11.2019
Nová knihovna, úřad nebo školka v pasivním energetickém standardu vyrostou již brzy na nejednom místě v Česku. Samosprávám pomáhá s financováním dotace, mezi starostkami a starosty je o ně zájem.

V Budišově nad Budišovkou spustili chytrou energetickou síť společnou pro obecní budovy. Různé zdroje energie jsou propojeny, výrobu a spotřebu hlídá sofistikovaný systém. Výsledkem je významná úspora a efektivní provoz.

Norské fondy vyhlásí v listopadu první dotační výzvu, jejím cílem je přizpůsobení se změně klimatu. Ve výzvě nazvané po hlavním městě severského království je připraveno 26 milionů korun.

Na stránkách časopisu najdete aktuální přehled výzev Operačního programu Životní prostředí pro rok 2020 i soupis aktuálních výzev Národní programu Životní prostředí.

V reportáži jsme se podívali na naučnou stezku na Skutečsku, na rozmezí České tabule a Českomoravské vrchoviny.

V technologiích se člověk může snad donekonečna inspirovat u přírody, která člověku předvádí dokonale zvládnuté nástroje i strategie.

PRIORITA 11/2019 ke stažení