Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Nejlepší pasivní dům roku 2016 stojí v Černošicích

Nejlepší pasivní dům roku 2016 stojí v Černošicích

10.02.2017
Společně se zahájením veletrhu For Pasiv proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže Pasivní dům 2016. Cenu veřejnosti předal ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman.
Dům pod smrkem v Černošicích – vítěz soutěže Pasivní dům 2016 Dům pod smrkem v Černošicích – vítěz soutěže Pasivní dům 2016, zdroj: Centrum pasivního domu

Nejlepším pasivním domem roku 2016 je dřevostavba z Černošic navržená atelierem ARCHCON atelier. Na druhém místě skončil rodinný dům Kociánka a na třetím dům ATREA Liberec-Ruprechtice.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 53 originálních energeticky šetrných staveb, ze kterých odborná porota vybrala třináct nejlepších. Z nich dvanáct bylo postaveno s dotací z programu Nová zelená úsporám. O vítězi rozhodla veřejnost prostřednictvím hlasování na internetu, kterého se zúčastnilo téměř 5 tisíc lidí.

Majitelé domu získali Cenu veřejnosti i generálního partnera a obdrželi americkou dvoukřídlou lednici. Ocenění získali také tři lidé, kteří se zapojili do hlasování. Každý z nich obdržel poukaz na nákup zboží v hodnotě 15 tisíc korun.

Pasivní dům 2016 - předání Ceny veřejnosti
Slavnostní předání Ceny veřejnosti, cenu předává ředitel SFŽP ČR, zdroj: archiv SFŽP ČR

Soutěž organizuje společnost ABF za podpory Centra pasivního domu. Akce se koná pod záštitou Státního fondu životního prostředí České republiky.

Více informací o soutěži i přihlášených stavbách naleznete na stránkách soutěže .