Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Přečtěte si, co vás nejvíce zajímá k dotacím na domovní čistírny odpadních vod

Přečtěte si, co vás nejvíce zajímá k dotacím na domovní čistírny odpadních vod

24.04.2018
Zvažujete dotaci na domovní čistírny odpadních vod pro občany své obce? Pro usnadnění jsme pro vás připravili novou stránku nejčastějších otázek a odpovědí k dotacím z aktuálně běžící výzvy č. 17/2017 Národního programu Životní prostředí.

Dozvíte se například, zda může být žadatelem o dotaci také majitel nemovitosti – fyzická osoba, jestli lze v jedné žádosti řešit více částí obce, nebo kdo vlastně odpovídá za řádný provoz instalované domovní čistírny. Nezapomeňte si stránku pročíst ještě dříve, než podáte žádost, odpovědi mohou pomoci i vám.

Státní fond životního prostředí ČR poskytuje obcím až 80procentní dotaci na pořízení systému domovních čistíren odpadních vod do kapacity 50 ekvivalentních obyvatel (EO). Tento systém čištění se uplatní zejména v lokalitách, kde není technicky možné napojení na společnou kanalizaci a čistírnu odpadních vod, nebo by standardní řešení bylo příliš finančně náročné.

Státní fond životního prostředí ČR vyčlenil ze svého rozpočtu na dotace v aktuální výzvě 200 milionů korun, žádosti je možné podávat až do 30. června 2019.

Otázky a odpovědi k výzvě č. 17/2017 – Domovní čistírny odpadních vod