Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Priorita informuje o čistší vodě pro Pražany a hledá nej pasivní dům

Priorita informuje o čistší vodě pro Pražany a hledá nej pasivní dům

18.10.2018
Ještě kvalitnější pitná voda, to je hlavní cíl nákladné investice do úpravny vody na Želivce. Vodu z tohoto zdroje pije zhruba každý sedmý obyvatel Česka. Pokud se splní vše dle plánu, za tři roky bude nejen Praha pít kvalitnější vodu. Více než miliardovou investici výrazně podpořil Operační program Životní prostředí.
Priorita 10/2018

Vody se týká i další text, obce mohou získat peníze na protipovodňová opatření a na zkrocení ujíždějících svahů a padajících skal.

Jestli stavíte či rekonstruujete dům, máte možnost jej přihlásit do soutěže Pasivní dům 2018. V něm jsou oceňovány úsporné domy, tedy pasivní, nulové, velmi nízkoenergetické a další. Letošní ročník myslí i na rekonstrukce, pro které vyčlenil samostatnou kategorii.

Program Dešťovka se rozšířil a je v něm více peněz. I to se řešilo na odborné konferenci, o níž a jejích závěrech si můžete přečíst v dalším z článků. Nechybí ani rubrika Úspěšný projekt, tentokrát jsme se podívali, jak se povedla instalace domovních čistíren odpadních vod v Mírově.

Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Soužití nočních ptáků s člověkem a zemědělskou krajinou řeší jeden z projektů, který představujeme v naší reportáži. V Prioritě kromě toho najdete přehledy již hotových projektů, dotačních výzev a mnoho dalších užitečných informací.

PRIORITA 10/2018