Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Říjnová Priorita je ve znamení stromů

Říjnová Priorita je ve znamení stromů

11.10.2019
Zasadit strom může úplně každý. Iniciativa Sázíme budoucnost Ministerstva životního prostředí a Nadace Partnerství má za cíl vysadit jich s pomocí dobrovolníků deset milionů. Vstříc jí vychází dotační výzva Státního fondu životního prostředí ČR, která vysazování podporuje finančně. Získat příspěvek může prakticky kdokoliv, kdo má zájem se do iniciativy zapojit. Více se dočtete na prvních stránkách Priority.
web OPZP_Priorita_aktuality_1000x666_10-2019 Foto: Miloš Štáfek

Jak děti dostat více do přírody? Odpovědi jdou naproti dvě dotační výzvy určené pro školní kolektivy. Jedna podporuje ozdravné pobyty školních dětí, známé také jako „ŠvP“. Díky druhé budou moci školky, školy nebo ekocentra vybudovat či upravit přírodní zahradu, na které se děti vlastními smysly seznámí s přírodou.

Úsporné stavby jsou v kurzu, vznikají další a další, a to i díky dotační podpoře z programu Nová zelená úsporám. Pokud máte nízkoenergetický domek postavený, neváhejte a přihlaste jej do soutěže Úsporný dům. Máte-li stavbu teprve v plánu, můžete se soutěžícími domy inspirovat. Do ekologicky odpovědného stavitelství promlouvají i architekti, jejichž deklarace apeluje na co nejkratší ekologickou stopu.

V Prioritě dále přinášíme galerii úspěšných projektů, podrobněji se tentokrát věnujeme čistírně odpadních vod ve Slaném, která prošla s pomocí dotace velkou rekonstrukcí.

Jak vypadá příroda v okolí Černobylu třicet let po jaderné katastrofě? I o tom se dočtete v aktuálním vydání.

PRIORITA 10/2019 ke stažení