Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Starostové, nepropásněte svoji dotaci – semináře startují již v pondělí

Starostové, nepropásněte svoji dotaci – semináře startují již v pondělí

31.05.2017
Především obce, kraje a zpracovatelské firmy by si neměly nechat ujít bezplatné semináře o dotacích na boj se suchem a povodněmi. Setkání proběhnou v 7 městech po celé republice, první startuje v už pondělí 5. června v Praze.
Ruka podávající euro bankovky
Semináře pořádá Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR a navazuje tak na již běžící vzdělávací program pro domácnosti o šetrném hospodaření s vodou. Tentokrát je série určena zástupcům obcí a krajů a nabídne celkem 7 setkání, na kterých odborníci pomohou nalézt obcím vhodná řešení, jak s pomocí aktuálních dotačních výzev z Národního programu Životní prostředí (NPŽP) a Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) předcházet suchu, vzniku povodní a kritickému nedostatku vody v krajině.
Účastníci se také dozvědí, jak zajistit dostatek pitné vody v obcích či jaké má výhody čištění odpadních vod pomocí domovních čistíren. Stranou nezůstanou ani již realizované příklady z praxe.
První setkání ze série proběhne již v pondělí 5. června v Praze, další pak v Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Plzni, Olomouci a Zlíně, a série bude zakončena 27. června v Liberci. Přednášet budou odborníci ze Státního fondu životního prostředí ČR, Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR), či zástupci Koalice pro řeky a zastupitel města Horní Benešov.
Vstup na semináře je pro registrované zdarma, registrovat se lze na www.unni-konference.cz, s případnými dotazy se lze obrátit na e-mail seminare@sfzp.cz.

Místa konání seminářů

  • 5. června 2017 / Praha / Magistrát hlavního města Prahy, Mariánské náměstí 2, sál zastupitelstva, 1. patro
  • 7. června 2017 / České Budějovice / Krajský úřad Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, sál zastupitelstva, č. dveří 2010, 2. patro
  • 12. června 2017 / Ústí nad Labem / Krajský úřad Ústeckého kraje, Velká Hradební 3118/48, zasedací místnost A 208
  • 14. června 2017 / Plzeň / Krajský úřad Plzeňského kraje, Škroupova 18, jednací sál ZPK, č. dveří 174, 1. patro
  • 20. června 2017 / Olomouc / Magistrát města Olomouce, Hynaisova 10, zasedací sál zastupitelstva
  • 23. června 2017 / Zlín / Krajský úřad Zlínského kraje, třída Tomáše Bati 21, zasedací místnost v 16. podlaží budovy
  • 27. června 2017 / Liberec / Krajský úřad Libereckého kraje, U Jezu 642/2a, multimediální sál, 3. patro