Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Stavba roku 2017 – zvláštní cenu SFŽP ČR získala radnice v Kardašově Řečici

Stavba roku 2017 – zvláštní cenu SFŽP ČR získala radnice v Kardašově Řečici

06.10.2017
Vítězové 25. ročníku soutěže Stavba roku 2017 jsou již známi. Jednu ze zvláštních cen za energetické a ekologické řešení stavby uděloval i Státní fond životního prostředí ČR spolu s Centrem pasivního domu. Získala ji zdařilá rekonstrukce radnice v Kardašově Řečici.
Radnice Kardašova Řečice – pohled z nám. J. Hrubého Vítěz 25.ročníku soutěže Stavba roku - rekonstrukce radnice v Kardašově Řečici, foto: archiv soutěže Stavba roku

Klasicistní budova radnice a knihovny je ukázkovým příkladem toho, že i z téměř dvě stě let staré stavby se může stát díky správně řešenému projektu moderní, uživatelsky komfortní a energeticky velmi úsporná budova. Porota ocenila především efektivní řešení vnitřních dispozic s využitím řady zajímavých technických i designových detailů, které podařilo uskutečnit jen s minimálními změnami exteriéru, jenž si tak zachoval svůj původní vzhled.

Budova v Kardašově Řečici s náskokem vyhrála i u veřejnosti a stala se také jednou z pěti projektů, které si odnesly letos ocenění Staveb roku. Cenu předal zástupcům města ředitel SFŽP ČR Petr Valdman na slavnostním vyhlášení, které proběhlo 5. října 2017 v Betlémské kapli.

Výsledky 25. ročníku soutěže vyhlásila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je současně i organizátorem celé akce.

 

Zdroj: archiv soutěže Stavba roku