Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Zateplení nebo výstavbu domu lze snadno uhradit z dotací – představujeme konkrétní příklady

Zateplení nebo výstavbu domu lze snadno uhradit z dotací – představujeme konkrétní příklady

10.07.2017
Už tisícům majitelů domů pomohl program Nová zelená úsporám spolufinancovat zateplení jejich domovů. Jak takový úspěšný projekt může vypadat a jak velkou dotaci může získat, vám ukážeme na konkrétních příkladech domů.
Pasivní rodinný dům v Brandýse nad Labem Pasivní rodinný dům v Brandýse nad Labem

Povedené projekty, u kterých se podařilo rekonstrukcí nebo výstavbou výrazně snížit energetickou náročnost a jejich majitelé tak získali komfortní bydlení s nízkými náklady na vytápění, se uskutečnily i díky dotaci z programu Nová zelená úsporám:

Novostavba rodinného domu – Středočeský kraj

Zateplení rodinného domu – Liberecký kraj

Rekonstrukce rodinného domu – Pardubický kraj

Rekonstrukce rodinného domu – Plzeňský kraj

Rekonstrukce rodinného domu – Jihočeský kraj

Dotační program dlouhodobě umožňuje českým domácnostem zajistit úspory energií a zavádět obnovitelné zdroje energie. Vlastníci domů mohou o dotace žádat průběžně až do roku 2021, a to i postupně, podle jejich finančních možností. Mohou tak i v několika etapách získat stovky tisíc korun a navíc si do budoucna zajistit nižší náklady na provoz domu.

Dotace mohou majitelé domů čerpat například na zateplení fasády a vnitřních konstrukcí, výměnu oken a dveří, výměnu elektrického kotle za tepelné čerpadlo, na instalaci solárních termických a fotovoltaických systémů nebo nuceného větrání s rekuperací. Program Nová zelená úsporám se ale netýká jen stávajících domů, ale také nové výstavby. Nový rodinný dům v pasivním standardu vyjde s dotací až o 450 000 Kč levněji.

Jak snadné je získat dotace z programu Nová zelená úsporám, ukazují také tři nová videa. Vysvětlují, že vyřídit žádost netrvá dlouho a nejde o příliš složitý proces (mýtus 1), ani že po zateplení nebude dům dýchat a budou se tvořit plísně (mýtus 2), nebo že rekonstrukce domu vyjde levněji bez kvalitního projektu (mýtus 3).

Žadatelé mohou v případě dotazů a nejasností kdykoliv zavolat na bezplatnou telefonní linku 800 260 500, nebo napsat na e-mailovou adresu info@sfzp.cz. Mohou rovněž oslovit kterékoliv krajské pracoviště Státního fondu životního prostředí ČR a domluvit si osobní konzultaci.