Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Březnová Priorita patří vodě

Březnová Priorita patří vodě

06.03.2020
Velká Dešťovka je zpátky a s ní dotace na zadržování a hospodaření s dešťovou vodou v obcích. Přinášíme podrobné informace o dotační výzvě, ve speciální příloze uprostřed vydání pak najdete konkrétní příklady projektů, na které může vaše obec či město získat peníze. Inspirovat se můžete i projekty, které se s naší finanční pomocí již na řadě míst realizovaly. O tom, co tyto projekty obcím přinesly, jsme si povídali přímo s jejich zadavateli.

Určitě nevynechte rubriku Úspěšný projekt, kde popisujeme, jak se rodinná firma snaží zachránit krajinu a vrátit ji do doby o sedmdesát let zpět, kdy ji neničilo intenzivní zemědělství. Cílem je vtisknout krajině takový ráz, aby zadržovala vodu a umožňovala trvale udržitelné hospodaření.

O vodě okolo nás v různých podobách si můžete přečíst i v rubrikách Zahraničí a Technologie, věnujeme se jí i v reportáži.

Aktuální číslo ale není celé jen o vodě. Podáváme zprávu, jak se daří projektu Sázíme budoucnost, který se snaží sázet stromy po celém Česku. Mrknout se můžete i na novinky v programu Nová zelená úsporám nebo na novou výzvu, která podporuje zpracovávání a využívání odpadů.

PRIORITA  3/2020