Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Vyberte nejlepší nápad reagující na změnu klimatu. Hlasování končí 30. září

Vyberte nejlepší nápad reagující na změnu klimatu. Hlasování končí 30. září

21.09.2020
Finalisté soutěže Adapterra Awards o nejlepší adaptační opatření na změnu klimatu mají před sebou cílovou rovinku. Hlasování o Cenu sympatie končí už 30. září. O vítězi můžete rozhodnout i vy. Od partnerů pořadatelské Nadace Partnerství na vás čekají zajímavé ceny, jako jsou kutilské workshopy nebo knihy. Hlasovat můžete na www.adapterraawards.cz.
Dum s mokradni strechou_01_Adapterra_foto-Michal Šperling Pasivní dům s mokřadní střechou - účastník soutěže Adapterra Awards 2019, foto: Michal Šperling

Vybírat můžete z jedenadvaceti finálových projektů, které pokrývají celou škálu adaptačních opatření z různých koutů České republiky. Mezi finalisty najdete jedinečné energeticky úsporné domy, projekty podporující zadržování vody, využívání dešťové vody, ochlazování městských ulic či navracení vody do krajiny. Ocenit tak můžete nejen velké veřejné záměry, ale i iniciativy jednotlivců či komunit. Všechny projekty jsou mimořádně kvalitní, inspirativní a spojuje je snaha co nejefektivněji reagovat na dopady probíhající změny klimatu.

Podpořit svého favorita můžete na www.adapterraawards.cz. Projekt s nejvíce hlasy veřejnosti vyhraje Cenu sympatie. Vítěz veřejného hlasování poputuje na zahraniční exkurzi za adaptačními opatřeními do Rakouska a Německa spolu s čtyřmi vítězi jednotlivých kategorií a vítězem Ceny Prahy, tedy nejlépe hodnoceným projektem na území hlavního města. Vítěz sekce Volná krajina navíc získá dar v hodnotě 100 000 korun.

Přidělit můžete dva hlasy z jedné e-mailové adresy. Online hlasování skončí úderem půlnoci 30. září. Všichni hlasující se dostávají do slosování o zajímavé ceny, jako jsou poukázky na kutilské workshopy či knižní publikace.

Který s finalistů soutěže Adapterra Awards se nejlépe popasoval s novými výzvami měnícího se klimatu, se dozvíte 4. listopadu 2020 při vyhlášení výsledků na konferenci o adaptačních opatřeních na klimatickou změnu.

Soutěžní přehlídku pořádá Nadace Partnerství a je podpořena dotací ze Státního fondu životního prostředí ČR.

Chci hlasovat