Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Neustále zlepšujeme dostupnost informací pro zájemce a žadatele o dotace

Neustále zlepšujeme dostupnost informací pro zájemce a žadatele o dotace

01.09.2022
Spouštíme efektivnější konzultační podporu pro zájemce o dotace z programů Nová zelená úsporám a kotlíkových dotací. Na místo jediné dosud využívané Zelené linky, jejíž provoz bude k 8. září ukončen, je nově k dispozici infolinka na každém krajském pracovišti Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP ČR). Ta je určena pouze pro specifické dotazy, na které nelze najít odpověď na webech programů. Odpovědi na základní dotazy zájemci o dotace najdou na webu v sekci „Časté dotazy“.

Zájem o dotace z programů zaměřených na úsporné bydlení domácností raketově roste a s ním se zvyšuje i zájem o telefonické poradenství. Na naší infolince denně vyřizujeme vaše dotazy na možnosti a podmínky dotační podpory i doplňující otázky k podaným žádostem. Vzhledem k vzrůstajícímu počtu telefonátů pro vás na místo jedné infolinky spouštíme čtrnáct nových konzultačních linek. Dříve než nám zavoláte, ujistěte se, že požadované informace nenajdete rychleji na našich webech.

Všechny důležité informace najdete na webu programu

Na webových stránkách najdete vše, co potřebujete vědět o možnostech dotační podpory. V Závazných pokynech pro žadatele jsou k dispozici veškeré informace o tom, kdo může o podporu žádat, na jaká opatření se dotace vztahují i jaké podmínky k získání finančních prostředků je potřeba splnit.

Prostudovali jste Závazné pokyny a nejste si jisti, zda podmínky dotací splňujete?

V sekci Časté dotazy jsou zodpovězené otázky, které nám žadatelé pokládají na našich seminářích, webinářích i v rámci telefonických a osobních konzultací. S největší pravděpodobností tam najdete odpovědi i na vaše dotazy.

Nevíte, jak při podání žádosti a v průběhu realizace postupovat?

V sekci Jak na to najdete podrobné informace a návody, které vás provedou celým procesem od podání žádosti až po vyplacení finančních prostředků. Dozvíte se zde, jak podat žádost, jaké dokumenty je nutné předložit, jak doložit realizaci opatření, i návody a tipy pro práci v Agendovém informačním systému SFŽP ČR.

Potřebujete najít specialistu, který úsporná opatření realizuje nebo posoudí, zda realizace vyhovuje podmínkám dotace?

Nahlédněte do seznamu specialistů. Seznam obsahuje stovky kontaktů na odborníky, ale i dodavatelské a realizační firmy, které mají buď přímou zkušenost s dotacemi, nebo mají zájem na dotovaném projektu spolupracovat, a žadatelům s přípravou i realizací dotovaných opatření pomohou. Služby můžete poptat prostřednictvím poptávkového formuláře. Prohlédněte si i seznam výrobků a technologií. Zde najdete výrobky a zařízení, které splňují technické parametry požadované k získání dotace. Seznamy nejsou závazné, zveřejňujeme je pro usnadnění cesty k dotacím.

Podali jste žádost o dotace a chcete si upřesnit informace o podmínkách realizace či se zeptat, jak žádost upravit?

Pokud jste již podali svoji žádost, můžete komunikovat přímo se svým projektovým manažerem, který vám byl po podání žádosti systémem AIS SFŽP ČR přidělen.

Zajímáte se o kotlíkové dotace pro domácnosti s nízkými příjmy?

Vaše dotazy zodpoví pověření pracovníci vašich krajských úřadů, kteří žádosti o kotlíkové dotace zpracovávají. Odpovědi najdete i v sekci Časté dotazy ke kotlíkovým dotacím.

Prostudovali jste Závazné pokyny, sekce Časté dotazy i Jak na to, a máte pocit, že jste nenašli informace, které hledáte?

V případě, že máte specifické dotazy a žádosti o informace, které nejsou uvedeny na stránkách programů, máte k dispozici poradenskou telefonickou linku na každém krajském pracovišti Státního fondu životního prostředí ČR. Pro specifické dotazy bude rovněž sloužit kontaktní formulář, který bude  již brzy spuštěn na webu programu Nová zelená úsporám.