Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Dubnová Priorita přináší další vlnu zateplování

Dubnová Priorita přináší další vlnu zateplování

18.04.2019
Fasáda, okna, dveře, osvětlení, to vše a nejen to může ozdobit veřejnou budovu i ve vaší obci. Na začátku května startuje dotační výzva na zateplování veřejných budov.

Pokud vaše sokolovna, nemocnice nebo třeba sportovní hala ještě nemá hotová úsporná energetická opatření, pomůže vám rekonstrukci zaplatit Operační program Životní prostředí. V Prioritě se dočtete o novinkách ve výzvě, z dotace se dá zaplatit vnitřní osvětlení, žaluzie nebo lepší akustika.

Časopis se zateplování věnuje na více místech, doporučujeme rozhovor s odborníkem, příklady úspěšných projektů nebo třeba reportáž z Telče. Jeden by si řekl, že historické město si zateplováním tak rozumět nebude, ale v Telči jedou energetické úspory na plné obrátky.

Zatímco peníze na energetické úspory teprve přitečou, jiné už se vesele rozdělovaly. Můžete si přečíst, kam jich šlo nejvíce, zejména obce nakupovaly elektrická vozidla, dostaly dotace na nové lampy nebo posílí zdroje pitné vody.

Prostředky na podporu různých projektů stále jsou, v našich přehledech se můžete podívat, která dotační výzva by byla vhodná třeba pro vás. Národní program Životní prostředí má aktualizovaný harmonogram výzev, u nás v časopise najdete jak ty právě probíhající, tak výhled na další roky.

Priorita 4/2019