Právě se nacházíte: SFŽP ČR > Aktuality > Listopadová Priorita přináší výhodné půjčky, nové dotační výzvy a úspěšné projekty

Listopadová Priorita přináší výhodné půjčky, nové dotační výzvy a úspěšné projekty

09.11.2017
V aktuálním vydání představujeme zcela nové půjčky. Pokud chystáte projekt zaměřený na snížení průmyslového znečištění nebo na rekonstrukci provozů představujících ekologické riziko pro životní prostředí, můžete si od Státního fondu životního prostředí ČR půjčit hodně peněz za velmi výhodných podmínek, srovnatelné nikde jinde nezískáte. Takzvané inovativní finanční nástroje, nebo srozumitelněji půjčky z EU, jsou zřejmě budoucností při financování environmentálních projektů.

akzvané inovativní finanční nástroje, nebo srozumitelněji půjčky z EU, jsou zřejmě budoucností při financování environmentálních projektů.

Ačkoliv nejsou vždycky na prvním místě, jsou důležité. Mrkněte se proto na další výzvy, které jsme pro vás připravili. Peníze můžete čerpat třeba na domovní čistírny odpadních vod, obce si mohou pořídit vozidla na alternativní pohon a mnohé další.

Bohuslav Sobotka, premiér končící vlády, bilancoval s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem uplynulé čtyři roky. Výsledky práce ministerstva i Fondu jsou vidět. Příkladem může být například výměna více než dvaceti tisíc starých kotlů za mnohem ekologičtější. A další tisíce budou ještě vyměněny. I o tom si můžete přečíst v našem měsíčníku.

Bohužel nepřinášíme jenom pozitivní zprávy. Věnujte prosím pozornost upozornění na neférové jednání některých poradenských společností. Podávají špatné informace, případně požadují úhradu za provedené práce ještě před samotným posouzením záměru poskytovatelem. Dejte si na ně prosím pozor.

Dále se v Prioritě dočtete o mnohých úspěšných projektech. Komiksový Smokeman vám poradí, jak správně topit. A naší reportáží se můžete vydat do Moravského krasu nebo se seznámit s mikroby, kterým chutná plast.

Priorita 11/2017